Bloemisterij Luc Coppieters-Martine Goethals, Destelbergen
Laatste aanpassing (woensdag 15 juli 2009)
| Afdrukken |
Adres: Hoogstraat 10, 9070 Destelbergen
Contact:
coppietersluc@hotmail.com | tel.: 09/355.62.81
Wie zijn ze en hoe is het bedrijf ontstaan?
In 1963 startten
Roger Goethals en
Suzanne Thienpont een
begoniabedrijf in de Hoogstraat 24 te
Destelbergen. Suzanne was reeds afkomstig van een begoniabedrijf te
Beervelde. De ouders van Martine hebben daar tot aan hun pensioen begonia’s geteeld. Ze hadden ongeveer 3000 m² serres en een oppervlakte van ongeveer 3 ha begonia’s. In 1996 trouwde hun dochter
Martine met
Luc Coppieters en in 1997 bouwden ze een beetje verderop in de straat nl. Hoogstraat 10 een
nieuwe vestiging. Ze hebben ongeveer 3000 m² serres en een oppervlakte van een kleine 5 ha begonia’s. De ouderlijke serres worden nog steeds gebruikt voor de begoniateelt. Het werk wordt voornamelijk uitgevoerd door de familie, maar in piekperiodes doen ze beroep op enkele seizoenarbeiders.
Wat telen ze?
Het bedrijf is gespecialiseerd in de
kweek van begonia’s.
Begin februari worden begonia’s in de serre gezaaid bij een temperatuur van 24°C in kleine bakjes, gevuld met speciale zaaigrond. Gedurende een vijftal weken blijven de zaaibakjes in de warme kweekserre staan en worden ze regelmatig bevochtigd. Als deze ongeveer 2 cm groot zijn, worden ze verspeend, dit wil zeggen dat ze van in de kleine zaaibakjes verplant worden naar grotere bakken.
Rond de meimaand worden deze bakken buiten geplaatst om dan gepland te worden in volle grond. De begonia's op het bedrijf van Luc Coppieters en Martine Goethals worden voornamelijk geteeld
voor de bol, waarbij hun hoofddoel is dat ze kunnen dienen als
perk- of balkonplant. De
bloementapijten, die vaak worden aangelegd, zijn ter promotie van de begonia. Zo kan je om de 2 jaar het bloementapijt bewonderen op de
Grote Markt in
Brussel. In oktober worden de bollen gerooid, gekuist en verzonden naar de exporteur die ze dan verder verzendt naar Amerika, Europa en andere landen. De plant kent weinig verzorging en men kan de hele zomer genieten van de bloei. Het belangrijkste is dat ze in een humusrijke vochtige grond staat.
Bloemisterij Luc Coppieters – Martine Goethals & Op de Siertoer – thema: ‘Er zit energie in de sierteelt’De kweek van begonia's is een intensieve teelt die geen energieverbruik kent aangezien het een buitenteelt is.