Talenten binden met retentiemanagement

| Afdrukken |

AddThis Social Bookmark Button
Op het seminarie ‘Retentiemanagement: binden van talenten’, dat EROV-VAKMO organiseerde op 6 april 2011 in samenwerking met Securex gaf de eerste spreker aan hoe men de betrokkenheid van de werknemers bij de organisatie positief kan beïnvloeden. De tweede spreker legde uit hoe Securex retentiemanagement in het eigen bedrijf toepast en hoe men dit in het eigen bedrijf of de eigen organisatie kan ontwikkelen.

Aan de hand van recent studiemateriaal schetste Helga Peeters, HR Research Expert bij Securex, het belang van retentiemanagement voor iedere ondernemer. Zowel de significante stijging van de verloopintentie bij werknemers als de nieuwe talentenjacht door werkgevers zijn kenmerkend voor de huidige arbeidsmarkt en vormen een uitdaging. Zij gaf duidelijk aan hoe men door ‘empowerment’, waarden en cultuur, loopbaan, jobinhoud, veranderingsbeleid en leiderschap de organisatiebetrokkenheid van de werknemers positief kan beïnvloeden.

In het tweede deel van het seminarie vertrok Frank Vander Sijpe, Director HR Talent bij Securex, van het retentiemanagement zoals Securex het in de eigen organisatie succesvol toepast. Hij begeleidde de aanwezigen in het daadwerkelijk ontwikkelen van retentiemanagement binnen het personeelsbeleid van de onderneming of organisatie. Hij beklemtoonde de onderscheidende krachten van een kmo, zoals flexibiliteit, bedrijfscultuur, managementstijl, jobautonomie en woon-werkverkeer. Die kan de kmo-bedrijfsleider benutten tegenover grotere werkgevers om zijn werknemers te boeien.

Voor meer info kunt u terecht bij bedrijfskundig consulent kmo Rudi Blondeel (09 267 86 15) en bij bedrijfskundig consulent social profit Brecht Carels (09 267 86 03).
Over deze onderwerpen vind je extra info in de volgende rapporten:
Personeelsverloop in de privésector
Retentiemanagement in kmo's

 

Deel |


Deze studienamiddag kadert in het project Social profit meets profit en werd gerealiseerd met de steun van:
logoos organisaties

Rechtstreeks naar

Project BEBEO
Project SCHERP
Project Social Profit Meets Profit


Economische Raad
voor Oost-Vlaanderen vzw

De Economische Raad voor Oost-Vlaanderen (EROV) vzw werkt in opdracht van het provinciebestuur aan de sociaal-economische ontwikkeling van de provincie Oost-Vlaanderen.
Meer info over EROV
Seminariestraat 2
9000  Gent
09/267 86 10
BE 0410.436.890

Inloggen